Belediyemizden Bayanlara Meme Kanseri Semineri - 03 Ekim 2018 Çarşamba

';

Belediyemizden Bayanlara Meme Kanseri Semineri - 03 Ekim 2018 ÇarşambaBelediyemizden Bayanlara Meme Kanseri Semineri

- 03 Ekim 2018 Çarşamba

         Diyadin Belediyemiz, Diyadin Devlet Hastanesi ile birlikte Meme Kanseri Farkındalık Ayı etkinlikleri kapsamında bayanlara seminer verdi.

 

       Belediyemiz bünyesinde bulunan Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğünde yaklaşık 2 saat süre ile bayanlarımıza eğitim verildi. Katılımcı bayanlara bilgileri slayt gösterisiyle Diyadin İlçe Sağlık Müdürlüğü personellerinden Ebe Yeşim Akçay aktardı. Meme kanserine neden olan risk faktörleri, meme kanseri tanısı ve tedavi yöntemleri hakkında kapsamlı bilgi veren Akçay,  “Kimse, benim ailemde meme kanseri olan yok, ben de de olmaz dememeli. Tabi ki ailede meme kanseri olması mevcut riski artırır ancak, meme kanserinin yüzde 85’i bireysel faktörlerle ortaya çıkar. Hiçbir ek riski olmayan kadınların meme kanserine yakalanma riski de yüzde 12’dir” diye konuştu. Akçay, verilen eğitimde bayanlara aile hekimlerimizde check-up uygulamasının başlandığı ve kanser taramalarının yapıldığını da duyurdu. Seminerde Kaymakam/Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Olgun ÖNER’ in eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi de bayanlarla sohbet edip onların istek ve taleplerini dinledi. Daha sonra banlarımıza belediyemiz tarafından aşure ikramında bulunuldu.  

 

Eğitim seminerine Diyadin Kaymakamı/Belediye Başkan Vekilimizin eşi Gülcihan ÖNER Hanımefendi, Başhekim Uzman Doktor Betül Dünya, hemşireler, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü ve Diyadinli bayanlarımız katıldı.